See more pictures from this event!

Schedule and Results

May 2nd at Blanchard Middle School

14 West Street, Westford
Contact: 978-692-5582

12:15pm Miles River Middle School Inside the Lines Gold
12:15pm Blanchard Middle School Check, Please Silver
12:15pm John W. Wynn Middle School Perfect Bronze
12:15pm Fuller Middle School Us and Them Silver
12:15pm Parker Middle School Roshambo Bronze
12:15pm Stony Brook Middle School A Cop and the Anthem Silver
May 2nd at A B Bruce School

135 Butler St,

Lawrence, MA 01841

12:15pm Lincoln School The Audition Bronze
12:15pm North Reading Middle School Law & Order: Fairy Tale Unit Bronze
12:15pm Walsh Middle School Esperanza Rising Silver
12:15pm A B Bruce School Curst Be He Silver
12:15pm Melrose Veterans Memorial Middle School Us and Them Gold
12:15pm Swampscott Middle School No Horse Town Bronze
May 2nd at Dover Sherborn Regional Middle School

9 Junction Street, Dover
Contact: (508) 380-0576

12:15pm John J. Ahern Middle School, Foxboro Orphan Trains Silver
12:15pm Bigelow Middle School 15 Reasons Not to be in a Play Gold
12:15pm Dover Sherborn Regional Middle School The Chronicles of Jane, Book 7 Silver
12:15pm Weston Middle School Monsters Ink Gold
12:15pm Holy Family Academy, Gardner Delight in a Fright Night Bronze
12:15pm The Rashi School Mystery Man Silver
12:15pm The Academy of the Pacific Rim, Hyde Park Talent-tastic Bronze
12:15pm Jonas Clarke Middle School The Chronicles of Jane, Book 7 Gold
May 2nd at Horace Mann Middle School​, Franklin
12:15pm Oak Hill Middle School After Math Bronze
12:15pm Cameron Middle School Grimm Brothers Spectaculathon Gold
12:15pm Buckingham Browne and Nichols School Walk Two Moons Silver
12:15pm Roosevelt School Wiley and the Hairy Man Gold
12:15pm Horace Mann Middle School​, Franklin Folk Tales for Fun Bronze
12:15pm Clarence R. Edwards Middle School, Charlestown Not Enough Bronze
May 2nd at Lynnfield Middle School

505 Main Street, Lynnfield
Contact: (781) 334-5810

12:15pm Lynnfield Middle School The Seussification of Romeo & Juliet Gold
12:15pm St. Pius V School Camping Trip Gone Wron Bronze
12:15pm Rockport Middle School 10 Ways to Survive a Zombie Apocalypse Bronze
12:15pm Mansfield High School Ember Bronze
12:15pm Harborlight Montessori This is a Test Gold
12:15pm Arthur T. Cummins Middle School Orphan Trains Gold
May 2nd at Matthew Kuss Middle School

52 Globe Mills Ave, Fall River

12:15pm Furnace Brook Middle School The Greek Mythology Olympiaganza Gold
12:15pm F.A. Day Middle School Dear Chuck Gold
12:15pm Matthew Kuss Middle School East of the Sun, West of the Moon Silver
12:15pm Qualters Middle School The Best Christmas Pageant Ever Silver
12:15pm Cohasset Middle School The Phone 2.0, The Next Generation Bronze
Middle School

2015 Festival